Jūs atrodaties šeit

Mākslas festivāls "Cēsis 2013"

Datums: 
28.06.2013 līdz 20.07.2013

Festivāla kopējais tēls tiek veidots dažādu profesionālās mākslas izteiksmes veidu sintēzes rezultātā (vizuālā māksla, mūzika, skatuves māksla, kino, deja, opera utt.). Cēsu mākslas festivāla dalībnieki ir savā jomā atzītas autoritātes, tāpēc pilsēta vasaras sezonā kļūst par vietu, kurā norisinās nozīmīgas Latvijas kultūras dzīves aktualitātes. 2007. gadā Festivāls saņēma Kultūras Ministrijas gada balvu kultūrā nominācijā „Kultūra valsts izaugsmei”.

2013.gada 21.jūnija  -15.jūlijam festivāls notiks septīto reizi. Iepriekš katru gadu to ik reizi ir apmeklējuši vidēji 12 000 cilvēki. Trijās nedēļās skatāmas augstvērtīgas profesionālas mākslas izstādes, kino un teātris, kā arī programmā iekļauti dažādi koncerti gan telpās, gan brīvdabā. Festivāla ietvaros norisinās arī konference. 

Vairāk informācijas par festivālu un ieskats iepriekšējo gadu norisēs apskatāma festivāla mājas lapā -  http://www.cesufestivals.lv

 

28., 29., 30. jūnijs FESTIVĀLA ATKLĀŠANA

Piektdiena, 28. jūnijs

17:00   Vizuālās mākslas izstāžu atklāšana

Cēsu tipogrāfija

KARLĪNA VĪTOLIŅA.

PORTRETI

Cēsu izstāžu nams

BEZDIBENIS. VISVALDIS ZIEDIŅŠ

            Cēsu alus brūzis un pilsētvide

            Starptautiska laikmetīgās mākslas izstādeVASARAS LASĪJUMI

Piedalās: Sebastians Diass Moraless (Argentīna), Virdžīnija Kolvela (Meksika), Pāvels Braila (Moldova), Vita Zamana (Lietuva/Austrija), Mindaugs Lukošaitis (Lietuva), Ēvalds Janss (Lietuva), Leonards Laganovskis (Latvija), Ernests Kļaviņš (Latvija), Žoau Penalva (Lielbritānija), Vadims Fiškins (Slovēnija), Maija Kurševa (Latvija), Ivars Drulle (Latvija), Donāts Jankausks (Lietuva), Zāra Pūnavala (Šveice), Žilvins Landzbergs (Lietuva), Krēts Jūraks (Igaunija), Daiņus Liškevičus (Lietuva)

            Izstādes kurators Ķestutis Kuizins (Lietuva)

19:30   Festivāla zāleCēsu sporta kompleksā

            Multimediāls koncertuzvedums

LATVIJAS RADIO KORIS, KEIDŽS UN LAIKS

Juris Ābols (balss), Elīna Kalnakārkle (balss), Inga Martinsone (balss), Kārlis Rūtentāls (balss), Jānis Strazdiņš (balss, kontrabass), Kristaps Pētersons (kontrabass, balss), Kaspars Zemītis (ģitāra), Rihards Plešanovs (klavieres)

Latvijas Radio koris

Muzikālais vadītājs Sigvards Kļava

Režisors Roberts Rubīns

Gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis

            Programmā: Juris Ābols, Džonatans Hārvijs, Anderss Hillborgs, Džons       Keidžs, “Nebijušu       sajūtu restaurēšanas darbnīca”, Kristaps Pētersons   (jaundarbs), Rihards Plešanovs, Kaspars Zemītis (jaundarbs)

 

Sestdiena, 29. jūnijs

17:00   Cēsu pils klēts
            Teātra izrāde

Daniils Harmss VECENE

Latvijas Nacionālā teātra iestudējums

Režisors, scenogrāfs, kostīmu mākslinieks, muzikālais noformējums Vladislavs Nastavševs

20:00   Festivāla zāleCēsu sporta kompleksā

            Koncerts

KSENIJA SIDOROVA UN SINFONIETTA RĪGA

Ksenija Sidorova (akordeons), Sandis Šteinbergs (vijole)

Sinfonietta Rīga

Diriģents Jānis Liepiņš

Programmā: Georgs Pelēcis, Astors Pjacolla, Sergejs Prokofjevs, Igors Stravinskis

 

Svētdiena, 30. jūnijs

17:00   Cēsu pils parka brīvdabas estrāde

            Koncerts

RAIMONDS PAULS UN ITĀĻU KINOMŪZIKA

Ilona Bagele (mecosoprāns), Daumants Kalniņš (tenors), Raimonds Pauls (klavieres)
Profesionālais pūtēju orķestris “Rīga”

Diriģents Mārtiņš Ozoliņš

Programmā:Raimonds Pauls, Nino Rota

22:00   Cēsu pils pagalms

            Kino programmas VALENTĪNAS FREIMANES BRITU KINO          KLASIKAS IZLASE atklāšana

            HENRIJA VIII PRIVĀTĀ DZĪVE / The Private Life of Henry VIII (1933)

            Režisors Aleksandrs Korda

 

_______________

OTRĀ NEDĒĻA

Piektdiena, 5. jūlijs

20:00   Cēsu pils klēts

Mūsdienu mūzikas koncerts

ELEKTROAKUSTISKĀS SPĒLES CĒSU KLĒTĪ

Guntis Kuzma (klarnete), Marta Spārniņa (vijole), Guna Āboltiņa (čells), Rihards Plešanovs (klavieres)

Mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē

Programmā: Johans Sebastiāns Bahs, Lučāno Berio, Pjērs Bulēzs, Džonatans Hārvijs, Ģerģs Ligeti, Raimonds Tiguls (jaundarbs)

 

Sestdiena, 6. jūlijs

20:00   Cēsu Sv. Jāņa baznīca

Koncerts

VASKS, VEISMANIS UN DOMUBIEDRI

Sandis Šteinbergs (vijole), Maksims Novikovs (alts), Aivars Kalējs (ērģeles)
Vidzemes kamerorķestris

Diriģents Andris Veismanis

Programmā: Bendžamins Britens, Džons Daulends, Aivars Kalējs, Pēteris Vasks

 

Svētdien, 7. jūlijs

17:00   Festivāla zāle Cēsu sporta kompleksā
            Teātra izrāde

Viljams Šekspīrs MAKBETS

Valmieras teātra iestudējums

Režisors Vladislavs Nastavševs

Darbosies Radošā bērnistaba

________________

TREŠĀ NEDĒĻA

Ceturtdiena, 11. Jūlijs

PROGRAMMA JAUNIEŠIEM

20:00   Festivāla zāle Cēsu sporta kompleksā

Briseles Universitātes simfoniskā orķestra koncerts

DEJAS AR RIEKSTKODI UN BEĻĢIJAS STUDENTU ORĶESTRI

Sāra Dipriē (čells)

Luvēnlanēvas studentu simfoniskais orķestris

Diriģents Filips Žerārs

Programmā: Aleksandrs Borodins, Pēteris Čaikovskis Antonīns Dvoržāks, Manuels de Falja

 

Piektdiena, 12. jūlijs

20:00   Festivāla zāle Cēsu sporta kompleksā

Koncerts

SIMFONISKAIS GALA AR ANDRI POGU UN REINI ZARIŅU

Reinis Zariņš (klavieres)
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents Andris Poga

Programmā: Marks Andrē Dalbavī, Vitolds Ļutoslavskis, Dmitrijs Šostakovičs

Darbosies Radošā bērnistaba

 

Sestdiena, 13. jūlijs

20:00   Festivāla zāle Cēsu sporta kompleksā
            Teātra izrāde

            Augusts Strindbergs JŪLIJAS JAUNKUNDZE

            Valmieras teātra iestudējums

            Režisors Vladislavs Nastavševs

Trīs nominācijas Latvijas Teātru gada balvai 2011./2012. gada sezonā: Gada dramatiskā teātra izrāde; Gada režisors – Vladislavs Nastavševs; Gada jaunā skatuves māksliniece – Inese Pudža par Jūlijas jaunkundzes lomu (ieguva balvu šajā nominācijā)

TV raidījuma „100 g kultūras” nominācija balvai Kilograms kultūras 2012 kategorijā „Pārsteigums kultūrā”

Laikraksta „Diena” Gada balva kultūrā 2012 par pārsteidzošu un kvalitatīvu mākslas faktu

Darbosies Radošā bērnistaba

___________________

CETURTĀ NEDĒĻA

Piektdiena, 19. Jūlijs

20:00   Cēsu pils klēts

            Skudriņas gastronomija

 

20:00   Meža skolas zāle

            Kamermūzikas koncerts

VASARAS VAKARA MŪZIKA VIJOLEI UN KLAVIERĒM

Elīna Bukša (vijole), Rūdolfs Vanks (klavieres)

Programmā: Sergejs Prokofjevs, Fransiss Pulenks, Francis Šūberts, Pēteris Vasks

 

Sestdiena, 20. jūlijs

21:00   Cēsu pils parka brīvdabas estrāde
            Muzikāla teātra izrāde

PŪT, VĒJIŅI!
Liepājas teātra iestudējums
Autori: Kārlis Lācis, Jānis Elsbergs, Evita Mamajapēc Raiņa lugas un latviešu tautasdziesmu motīviem

            Režisors Dž. Dž. Džilindžers

            Darbosies Radošā bērnistaba

 

 

 

Kino programma

VALENTĪNAS FREIMANES BRITU KINO KLASIKAS IZLASE

 

Svētdiena, 30. jūnijs

22:00   Cēsu pils pagalms

            Kino programmas VALENTĪNAS FREIMANES BRITU KINO    KLASIKAS IZLASE atklāšana

            HENRIJA VIII PRIVĀTĀ DZĪVE / The Private Life of Henry VIII (1933)

            Režisors Aleksandrs Korda

 

Otrdiena, 2. jūlijs

20:00   Cēsu pils klēts
            Kino programma

            DĀMA PAZŪD / The Lady Vanishes (1938)

            Režisors Alfrēds Hičkoks

 

Ceturtdiena, 4. jūlijs

20:00   Cēsu pils klēts

Kino programma
HENRIJS V / Henry V (1944)

            Režisors Lorenss Olivjē

 

Piektdiena, 5. jūlijs

22:00   Cēsu pils pagalms

Kino programma
ĪSA TIKŠANĀS / Brief Encounter (1945)

Režisors Deivids Līns

 

Sestdiena, 6. jūlijs

22:00   Cēsu pils pagalms

Kino programma
NAKTS MELNUMĀ / Dead of Night (1945)

Režisori: Alberto Kavalkanti, Čārlzs Kričtons, Roberts Heimers, Bazils Dērdens

Svētdiena, 7. jūlijs

22:00   Cēsu pils pagalms

Kino programma
DZĪVĪBAS UN NĀVES JAUTĀJUMS / A Matter of Life and Death (1946)

            Režisori: Maikls Pauels un Emeriks Presbergers

 

Otrdiena, 9. jūlijs

20:00   Cēsu pils klēts

Kino programma
LIELĀS CERĪBAS / Great Expectations (1946)

            Režisors Deivids Līns

 

Ceturtdiena, 11. jūlijs

20:00   Cēsu pils klēts

Kino programma
SARKANĀS KURPĪTES / The Red Shoes (1948)

            Režisori: Maikls Pauels un Emeriks Presbergers

 

Piektdiena, 12. jūlijs

22:00   Cēsu pils pagalms

Kino programma
KRITUŠAIS ELKS / The Fallen Idol (1948)

            Režisors Karols Rīds

 

Svētdiena, 14. jūlijs

22:00   Cēsu pils pagalms

Kino programma
LABAS SIRDIS UN DIŽCILTĪBA / Kind Hearts and Coronets (1949)

            Režisors Roberts Hammers

 

Otrdiena, 16. jūlijs

20:00   Cēsu pils klēts

Kino programma
TREŠAIS VĪRS / The Third Man (1949)

            Režisors Karols Rīds

 

Ceturtdiena, 16. jūlijs

20:00   Cēsu pils klēts

Kino programma
KĀ NOGALINĀT VECU LĒDIJU / Ladykillers (1955)

            Režisors Aleksandrs Makendriks

 

Piektdiena, 19. jūlijs

22:00   Cēsu pils pagalms

Kino programma
TILTS PĀRI KVAI UPEI / The Bridge on the River Kwai (1957)

            Režisors Deivids Līns

Coordinates:
57.309467, 25.267181
An alternative description

Norises vieta: 
Cēsis
Mērķauditorijas: 
Visi